Wiertarka i szlifierka jako specjalistyczne narzędzia

Opublikowano w BLOG!

O tym, czym jest wiertarka czy szlifierka nie trzeba chyba nikomu mówić. Większość osób, które regularnie majsterkuje posiada odpowiednie oprzyrządowanie w swoich przydomowych warsztatach. Ze względu jednak na to, że przestrzeń zakładów przemysłowych zdecydowanie różni się od klasycznego podejścia remontowo-budowlanego, sprzęt musi być bardziej trwały, solidny i dostosowany do funkcjonowania w znacznie trudniejszych warunkach środowiskowych. Ze względu na to, że najczęściej wymienianymi na liście sprzętów niezbędnych w obrębie hali produkcyjnej są wiertarki i szlifierki, chcielibyśmy przybliżyć ich specyfikację.

Wśród naszych propozycji znajdują się m.in.

  • wiertarki udarowe,

  • wiertarki bezudarowe i

  • wiertarki kątowe, które dostępne są zarówno w wariantach warsztatowych, jak i przemysłowych.

Poszczególne wersje wiertarek to modele zaprojektowane z myślą o ciężkiej pracy w warunkach przemysłowych. Nasze narzędzia wyposażyliśmy w osłonę uchwytu, przekładającą się na zwiększenie bezpieczeństwa, uchwyt dla zakładów przemysłowych oraz zintegrowany system wylotowy. Z pewnością na większą uwagę zasługuje wewnętrzny korpus, który wykonany jest z trwałego i solidnego aluminium. Ze względu na to, że jeszcze do niedawna największym problemem tego typu elementów były regularne wstrząsy i drgania, nasi konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, aby zagwarantować minimalizację tego typu negatywnych czynników. Przekładnia jest więc odporna na wstrząsy i posiada progresywny zawór spustowy dający pełną kontrolę nad urządzeniem. Jest to niezwykle ważne dla zachowania bezpieczeństwa pracy biorąc pod uwagę niezwykłą moc urządzeń przemysłowych. Dbamy o ergonomiczność naszych narzędzi oraz wydłużony czas ich eksploatacji, dlatego każda nasza wiertarka posiada silnik nie wymagający zwykle smarowania. Modele wiertarek są zróżnicowane pod względem mocy, uchwytu maksymalnego, typu i rozmiaru wrzeciona, a także wielkości oraz masy, dlatego też nie ma żadnych problemów z dopasowaniem określonego sprzętu do konkretnego stanowiska pracy czy też typu wykonywanych czynności produkcyjnych. Wiertarka udarowa chociażby, jest narzędziem na tyle uniwersalnym, że doskonale sprawdzi się w kontakcie z każdym materiałem – swobodnie można nią wiercić zarówno w betonie, metalu, drewnie, jak i materiałach pochodnych, natomiast wiertarka kolumnowa czy stołowa, sprawdza się doskonale jako urządzenie stacjonarne, wykorzystywane wtedy, kiedy niezbędne okazuje się wykonywanie precyzyjnych otworów bez użycia udaru.

Większość udostępnianych przez nas narzędzi pojawia się w wersjach akumulatorowych i przewodowych, posiada także rozbudowane funkcje kompaktowe, jak w przypadku wiertarko-wkrętarki, wszystko zależy oczywiście od oczekiwań i potrzeb naszych Klientów. W przypadku urządzeń akumulatorowych na dużą uwagę zasługują szlifierki, które znakomicie wpisują się w bezprzewodowy kontekst. Szlifierka pozbawiona kabla jest bardziej mobilna i znacznie lepiej pracuje się nią w miejscach, które posiadają ograniczoną dostępność zasilania sieciowego. Ze względu na to, że brak zewnętrznego zasilania wpływa znacznie na swobodę manipulacji narzędziem, zdecydowanie lepiej nim manewrować podczas wykonywania zadań wymagających dokładności i precyzji. Jako, że ogromną wagę przykładamy do osprzętu i niezbędnych akcesoriów, nasze produkty wzbogaciliśmy o kilka kategorii obejmujących tarcze tnące i szlifujące do szlifierek kątowych czy pił stacjonarnych, a także materiałów szlifierskich. Ze względu na to, że każda szlifierka różni się przeznaczeniem, do każdej z nich udostępniamy odpowiednie oprzyrządowanie różniące się kształtem, materiałem oraz właściwościami. Szlifierki obecnie stanowią specjalistyczne narzędzia posiadające wszechstronne zastosowania – służą do cięcia, szlifowania, polerowania, czyszczenia oraz wykorzystywania ich podczas obróbki praktycznie każdego typu materiału. Niezwykle popularna szlifierka kątowa charakteryzuje się umiejscowieniem wrzeciona względem obudowy z silnikiem pod kątem 90 stopni, dzięki czemu jest to narzędzie wszechstronne, zmieniające swoją funkcję w zależności od zastosowanego osprzętu. Z tego też powodu dokładamy wszelkich starań, aby proponowane przez nas urządzenia jak najlepiej wpisywały się w pejzaż zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz magazynów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przyjaciele strony:

narzędzia pneumatyczne - klucz


 

Kontakt

Telefon:

692 600 723

Adres:

Naramowicka 26/6

61-611 Poznań