Narzędzia, ergonomia, stanowisko pracy

Opublikowano w BLOG!

Ze względu na to, że w przestrzeni przemysłu wiele elementów jest ze sobą sprzężonych, powinny być rozpatrywane w całym kontekście specyficzności produkcyjnej. Jako firma, która przykłada ogromną wagę do zagadnień funkcjonalności i ergonomiczności staramy się, aby stanowiły one spoiwo łączące w spójną całość zarówno kwestię narzędzi, jak i pracy w obrębie określonego stanowiska pracy. Nasi inżynierowie dbają o każdy szczegół, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie, zgromadzoną wiedzę oraz dokonania współczesnej nauki sprawiając, że tworzone przez nas sprzęty charakteryzują się znakomitą jakością wykonania.

Doskonale znamy przestrzeń przemysłu, dlatego wiemy jakie oczekiwania mają zarówno właściciele dużych przedsiębiorstw, jak i poszczególni pracownicy wykonujący zazwyczaj szereg powtarzalnych czynności. Ze względu na to, że hala produkcyjna jest miejscem, które wymaga znakomitej organizacji, każde stanowisko pracy powinno uwzględniać takie aspekty, jak rozmieszczenie niezbędnych akcesoriów i narzędzi, swoboda sięgania po osprzęt, wygoda użytkowania narzędzi podstawowych, możliwość wykonywania pracy zamiennie w pozycji stojącej i siedzącej, minimalizowanie konieczności wykorzystywania dużej siły lub wykonywania dalekich ruchów przez operatora, możliwość sięgania po niezbędne przedmioty bez konieczności ruszania się z miejsca, równomierne rozłożenie ciężaru ciała na obie stopy w przypadku, kiedy praca wykonywana jest na stojąco oraz dostęp do odzieży ochronnej, która jest absolutnie niezbędna w przestrzeni przemysłu. Każdy pracownik powinien mieć całkowita pewność, że jego wzrok, słuch, dłonie oraz całe ciało jest maksymalnie zabezpieczone przed ewentualnymi urazami czy innymi niebezpiecznymi czynnikami. Ze względu na to, że przestrzeń produkcji charakteryzuje się zwykle zwiększonym natężeniem hałasu, niezbędne jest zaopatrywanie operatorów w wytłumiające słuchawki. Jako, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne warunki zewnętrzne mogą panować w hali, magazynie czy zakładzie wytwórczym, dokładamy wszelkich starań, aby nasze narzędzia były maksymalnie ergonomiczne.

Ze względu na ryzyko uszkodzenia ciała czy występowania chorób kumulacyjnych, projektujemy nasze narzędzia w taki sposób, aby były stabilne, jak najmniej hałaśliwe i nie wywoływały niekorzystnych drgań. W trosce o dobre samopoczucie operatorów wprowadzamy wszelkiego rodzaju balansery oraz funkcje udogadniające, mające na celu przede wszystkim zwiększyć efektywność działania przy jednoczesnym minimalnym nakładzie siły fizycznej. Operator, który nie musi pożytkować swojej energii na utrzymywanie urządzenia w dłoniach czy też nieustannego podnoszenia go, pracuje płynniej i spokojniej sprawiając, że wszelkie działania wykonywane są efektywniej. Ergonomia uwzględnia dopasowanie do możliwości ludzkich wszelkiego rodzaju aspektów technologicznych, zależy nam więc na tym, aby nasze produkty cieszyły się szacunkiem i zaufaniem Klientów, stąd tak ogromną uwagę koncentrujemy na intensywnym dbaniu o ich wysoką jakość, podejmując jednocześnie wysiłki, aby troszczyć przede wszystkim o doskonałą harmonię i równowagę pomiędzy dwoma najważniejszymi pierwiastkami – elementami pochodzącymi z jednej strony z zakresu kinematyki, z drugiej z kolei, z dynamiki. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera w kształtowaniu bezpiecznej przestrzeni pracy, bez względu na to, czy dotyczyć będzie magazynów, firm, niewielkich przedsiębiorstw produkcyjnych czy rozbudowanych technologicznie fabryk. Wszystkie nasze narzędzia mają sprawić, że określone stanowisko pracy będzie zapewniać operatorom całkowity komfort i doskonałą „wyczuwalność” maszyny, bez strachu o to, że ich działanie wymknie się spod kontroli.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przyjaciele strony:

narzędzia pneumatyczne - klucz


 

Kontakt

Telefon:

692 600 723

Adres:

Naramowicka 26/6

61-611 Poznań